Gizlilik Politikasi

www.vetaderma.com olarak temel politikamız, yürürlükteki tüm gizlilik ve veri koruma kanunlarına uymaktır. Bu taahhüt, İnternet sitemiz aracılığıyla bizimle kişisel bilgilerini paylaşan değerli müşterilerimizin güvenini kazanmak ve korumak konusunda verdiğimiz değeri ve önemi yansıtmaktadır.
İnternet sitemizden gerek üye olarak ve gerekse üye olmadan yapacağınız alışverişlerinizde adınız – soyadınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz gibi çeşitli kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyulacak ve sistemimiz bu bilgilerin tarafınızca girilmesini talep edecektir.

www.vetaderma.com ailesi olarak bizler, kullanıcılarımızın sitemiz üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikamızda tanımlı haller, belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacağız. Ancak; bünyemizde müşteri profili belirlemek, istatistiksel çalışmalar yapmak, alışveriş yapan müşterilerimize karşı yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek amacıyla ve gerekmesi halinde 3. kişiler (kargo şirketi, hizmet sunucular v.s.) ile paylaşabileceğiz.

Bizler, kişisel bilgilerinizi gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesini, kişisel bilgilerinizin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt diyoruz.

Gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almamıza ya da bizim adımıza alınmasını sağlamamıza karşın www.vetaderma.com internet sitemize veya sistemimize destek sağlayan 3. şahıslara ait sunucu sistemlerine yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerinizin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, herhangi bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

(İşbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediğimiz zaman www.vetaderma.com sitemizde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebiliriz. Yaptığımız değişiklikler www.vetaderma.com sitemizde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.)

İnternette Alışveriş Güvenliği

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte sayıları hızla artan alışveriş siteleri, kullanıcılara, fiziki mağazalara göre daha çok çeşit ve daha uygun fiyatlar sunmaya başladılar. Alışveriş sitelerinin işletme maliyetleri, mağazalara oranla oldukça düşük olduğundan, aradaki fark müşteri lehine fiyatlara yansıdı. Ancak özellikle ülkemizde, uygun fiyatlara rağmen insanların internet üzerinden alışveriş konusunda güvensizlik sergilediği gözlemlenmektedir. Oysa doğru siteden, doğru yöntemlerle alışveriş yaparak, internet üzerinden alışverişin avantajlarından faydalanmanın hiçbir riski bulunmamaktadır.

İnternetten güvenli bir alışveriş için;
Öncelikle alışveriş yapacağınız sitede SSL (Secure Socket Layer) kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmelisiniz. Bu sizin bilgilerinizin kimsenin eline geçmemesi açısından çok önemlidir. SSL adı verilen bu sistem, siz alışverişinizi tamamlayıp, sıra ödeme kısmına geldiğinde kredi kartı bilgilerinizi aynı anda şifreli bir şekilde bankanıza iletir ve orada otomatik olarak provizyon alınır veya reddolunur. İşlem, internet sitesi ara yüzü üzerinden doğrudan müşteri ve bankası arasında gerçekleşmektedir. Alışveriş sitesi çalışanları dahil hiç kimse sizin kredi kartı bilgilerinizi görememektedir.

Dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de firmanın iletişim numaralarının ve açık adresinin olup olmadığıdır. E-ticaret yapan bütün firmaların adres ve telefon bilgilerini sayfalarında yayınlamaları zorunludur.

Bütün bunlar varsa o sitenin altyapısı güvenli elektronik alışverişe uygun demektir.

Kredi Kartı Güvenliği

www.vetaderma.com’da kredi kartı bilgileriniz GlobalSign firmasından lisanslı, bankalar tarafından onaylanmış özel bir şifreleme sistemi olan SSL (socet securty layer) ile doğrudan bankaya aktarılmakta, kesinlikle sunucularımızda ya da sistem hizmeti satın aldığımız ortaklarımızın sunucularında saklanmamaktadır.

www.vetaderma.com ‘da SSL şifreleme sitemine ilave olarak 3D Secure sistemi de kullanılmakta olup, 3D Secure sistemi haricinde kredi kartı ile ödeme yapılamamaktadır.

3D Secure Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği bu “güvenli sanal alışveriş” çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure sisteminde kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir ya da daha önceden kayıt yaptırmamış ise “Alışveriş Esnasında Aktivasyon” prosedürü ile kaydolması talep edilecektir. Kart sahibinin yanıtlaması gereken soruların bulunduğu yeni bir güvenlik penceresi açılır. Bu pencereden hizmete kaydolarak kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru – cevabı tanımlar.

Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

www.vetaderma.com ‘da sağlanan tüm bu güvenlik sistemleri siz değerli müşterilerimizin alışverişlerinizi daha güvenli bir şekilde yapmanızı sağlamak içindir.

    Sepet